Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas Centrāltirgus. (Foto: LETA)

Pārtikas tirgotāju asociācija: 12% PVN likme augļiem un dārzeņiem ir labāk nekā nekas

Viedokļi
2023. gada 31. oktobrī 11:30 2023. gada 31. oktobrī 11:30
  Jauns.lv/LETA
Pievienotā vērtības nodokļa (PVN) likmes piemērošana svaigiem augļiem un dārzeņiem 12% apmērā pretstatā pašreizējiem 5% vai iepriekš plānotajam 21%, ir labāk nekā nekas, pauda Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) izpilddirektors Noris Krūzītis.

"Mēs, pārtikas tirgotāji, iestājamies par samazināto PVN likmi visām pirmās nepieciešamības pārtikas precēm un nesaprotam, kādēļ Latvijai ir jābūt vienai no retajām Eiropas Savienības valstīm, kur pārtikai ir tik augsts nodoklis," atzīmēja Krūzītis, piebilstot, ka visās turīgajās Rietumeiropas valstīs cilvēki maksā mazākus nodokļus par pārtiku, un arī Latvijai vajadzētu doties šajā virzienā.


Viņš uzsvēra, ka PVN likmes palielināšana augļiem un dārzeņiem kopumā nav pareiza rīcība, bet labi, ka valdība lēmusi par salīdzinoši mērenu PVN likmes kāpumu. "Uzskatām, ka tomēr nav uzklausīti visi argumentus, kāpēc ir jāsaglabā 5% PVN," vienlaikus piebilda asociācijas izpilddirektors.

Jau ziņots, ka pirmdien, 30.oktobrī, Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) paziņoja par koalīcijā panākto vienošanos svaigiem augļiem un dārzeņiem nākamajā gadā Latvijā piemērot PVN samazināto likmi 12% apmērā.

Ņemot vērā, ka šādam solim vēl nepieciešams salāgot finanšu avotus, valdība attiecīgo priekšlikumu sagatavos uz otro lasījumu valsts budžeta 2024.gadam likumprojektam, norādīja Siliņa.

Samazinātā PVN likme 5% apmērā augļiem un dārzeņiem ir spēkā no 2018.gada 1.janvāra līdz šā gada 31.decembrim.

LPTA dibināta 2010.gadā, un tajā apvienojušies pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumi "Narvesen", "Rimi", "Aibe" un "Top!".

Citi šobrīd lasa

Edgars Rinkēvičs izskaidro Īlonam Maskam, kāpēc eksistē NATO 4
Haiti no cietuma izlauzušies 4000 ieslodzītie
Raidījums: Vaivods piedāvājis 50 tūkstošu eiro lielu kukuli Satiksmes ministrijas darbiniekam 3
Pievienot komentāru