Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

5 neparasti sirdslēkmes simptomi, kas var parādīties acīs

Esi vesels
2023. gada 6. decembrī 06:57 2023. gada 6. decembrī 06:57
  Jauns.lv
Lai gan lielākā daļa sirdslēkmes simptomu ir saistīti ar sāpēm un diskomfortu krūtīs, dažas mazāk zināmas pazīmes var izpausties arī acīs, vēsta portāls "HealthSite".

Sirdslēkme, medicīniski saukta par miokarda infarktu, iestājas tad, kad asins plūsma uz sirds muskuļa daļu ievērojami samazinās vai tiek pilnībā pārtraukta. Šis asins plūsmas trūkums bojā vai iznīcina daļu sirds muskuļa. 

Pirmās sirdslēkmes pazīmes:


1. Sāpes. Tas ir galvenais simptoms. Pacients sajūt stipras sāpes un ne vienmēr spēj noteikt to atrašanās vietu. Dažreiz visa ķermeņa kreisā puse ir pārklāta ar sāpēm. Sāpju raksturs ir atšķirīgs: griešana un duršana, saspiešana un piespiešana, dedzināšana un salaušana. Dažos gadījumos ir vairāki sāpju viļņi un katrs nākamais ir spēcīgāks par iepriekšējo.

2. Smags vājums un elpas trūkums. Sirds saņem maz skābekļa, un cilvēkam nav pietiekami daudz gaisa: viņa elpošana paātrinās, parādās elpas trūkums, parādās auksti sviedri. Āda kļūst bāla. Pacientam ir reibonis, viņš var zaudēt samaņu. Starp citu, gaisa trūkuma sajūta, kad kļūst grūti elpot, var parādīties pat pirms paša infarkta, tikai daži cilvēki pievērš tam uzmanību.

3. Panika. Panika un bailes no nāves rodas stipru sāpju dēļ. Pacients ir satraukts, vēlāk parādās apātija.

Sirdslēkmes simptomi, kas pamanāmi acīs:

0 /5

Citi šobrīd lasa

FOTO: "Radio SWH Gold" atzīmē 10 gadu jubileju ar "Zelta diskotēku"
"Elkor centrs" paziņo par maksātnespēju
"Mīļā, paskaties pasē, sievietēm pēc 50 gari mati nepiestāv!" Friziere par matu kopšanu un stereotipiem
Pievienot komentāru