Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kremlis tomēr cenšas saindēt jauno paaudzi. Attēlā – Jaunarmijas jeb Putinjūgenda pārstāvji Kazaņas tankistu skolā. (Foto: IMAGO/SNA)

Krievijas jaunatne nealkst pēc tradicionālajām vērtībām

Pasaulē
2023. gada 6. decembrī 18:34 2023. gada 6. decembrī 18:34
 
Māris
Puķītis
| Jauns.lv
Jaunā aptaujā gandrīz 90% gados jaunu Krievijas iedzīvotāji nav nosaukuši kā svarīgus elementus valsts nākotnei “nacionālās tradīcijas un vērtības” un PSRS līdzīga “superlielvalsts statusa” atgūšanu.

Pirmo tēzi atbalsta 11,2% vecumā no 14 līdz 35 gadiem, otro – 13,3%, liecina aptauja, ko veicis Krievijas Zinātņu akadēmijas Federālais zinātniski pētnieciskais socioloģijas centrs un Augstākā ekonomikas skola.


Par galvenajām idejām nākotnei nosaukta cīņa ar korupciju (33,2%) un konstitucionālo cilvēka tiesību ievērošana (32,7%). Lielākā daļa nav gatava ziedot savu dzīvesveidu par labu Kremļa koncepcijai par “suverenitāti”.

Saistītās ziņas

No rotaļu laukumiem līdz parādēm: Krievijas skolas kļūst arvien militarizētākas 1
Krievijā studentus aicina kļūt par ziņotājiem
Krievijas skolēnus gatavos karam

Tomēr tikai 55% jaunatnes nav gatavi atteikties no rietumvalstu precēm (apģērbs, mēbeles, datori), 52% no “Visa” un “Masterсard” bankas kartēm, kas pēc iebrukuma Ukrainā vairs nedarbojas Krievijā. Pret ierobežojumiem brīvai interneta izmantošanai izteikušies 69%, Krievija šajā ziņā iekļuvusi pasaules “līderu” trijniekā.

Vēl vairāk, 87% nevēlas apmaksāt “suverenitāti” ar lielākiem nodokļiem, 86% nepiekrīt algu un pensiju iesaldēšanai par labu valsts “varenības stiprināšanai”. Vairāk nekā puse uzskata, ka valstij nepieciešamas “kardinālas reformas”, nevis “stabilitāte”, visvairāk tā domā grupā no 18 līdz 24 gadiem. 

Citi šobrīd lasa

Noskaidrots, cik Rastorgujevs varētu saņemt par medaļu Pasaules čempionātā biatlonā 3
Igaunijā atklāts grupējums, kas darbojies Krievijas specdienestu uzdevumā
Putins: "Krievijas karaspēks virzīsies dziļāk Ukrainā" 2
Tēmas: Krievija, Ukraina, PSRS
Pievienot komentāru