Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas karš Ukrainā: Lielbritānija sola nesatricināmu atbalstu Ukrainai 7

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
25. oktobrī 10:33 2023. gada 25. oktobrī 10:33 | Papildināts, 9. novembrī 04:41
  Jauns.lv
Kopš 2022. gada 24. februāra Krievija īsteno iebrukumu Ukrainā. Kopš kara sākuma ar artilēriju un raķetēm apšaudītas vairākas Ukrainas pilsētas, ik dienu valstī bez mitas skanot trauksmes sirēnām. Bojāgājušo Ukrainas civiliedzīvotāju skaits mērāms vairākos tūkstošos, bet agresorvalsts Krievija ziņas par saviem zaudējumiem neatklāj. Kara dēļ pamest savas mājas un bēgļu gaitās doties nācies miljoniem ukraiņu.

Seko Jauns.lv teksta tiešraidei, lai par jaunākajiem notikumiem uzzinātu pirmais. Iepriekšējās teksta tiešraides arhīvs skatāms šeit un šeit.

Krievijas agresija Ukrainā

  Maskavas priekšpilsētā atrasts bijušā Augstākās Radas deputāta Iļjas Kivas līķis 23:52

Bijušais Ukrainas prokremliskās partijas "Opozīcijas platforma Za žittja" deputāts Iļja Kiva 24.februārī vērsās pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina ar aicinājumu "atbrīvot Ukrainu no nacistiem".  Par Iļjas Kivas nāvi ziņo Krievijas mediji.

 

  Kijivā atklāts piemineklis virsniekam, kuru okupanti nošāva pēc frāzes "Slava Ukrainai!" 23:37

Kijivā atklāts piemineklis militārajam virsniekam Oleksandram Macijevskim, kuru Krievijas militārpersonas nošāva pēc tam, kad viņās pateica "Slava Ukrainai!".

Skulptūra tika uzstādīta Kijivas cietokšņa teritorijā. Vairāk par nogalināto ukraiņu karagūstekni lasi šeit.

 

  Pirmā Krievijas agresijas radīto zaudējumu reģistra padomes sēde Hādā paredzēta decembrī 23:13

Pirmā Krievijas bruņotās agresijas rezultātā Ukrainai nodarīto zaudējumu reģistra padomes sēde notiks decembrī Hāgā, atklāj Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs.

Šmihaļs kopā ar amatpersonām, prezidenta biroja, Ukrainas Nacionālās bankas pārstāvjiem un diplomātiem sarīkoja sanāksmi par Krievijas īpašumu konfiskāciju ārvalstīs.

Viņi pārrunāja starptautisko juridisko mehānismu ieviešanu Krievijas agresijas rezultātā Ukrainai nodarīto zaudējumu atlīdzināšanai.

"Jau šomēnes Eiropas Komisija plāno nākt klajā ar plānu Krievijas iesaldēto valsts aktīvu izmantošanai Ukrainas atbalstam. ASV ir iesniegts divu partiju likumprojekts par sankcijām pakļauto Krievijas oligarhu aktīvu konfiskāciju par labu Ukrainas atjaunošanai. Mēs aktīvi sadarbojas ar G7 valstīm," sacīja Šmihaļs.

Amatpersonas uzklausīja Tieslietu ministrijas informāciju par maijā Eiropas Padomes ietvaros izveidotā Starptautiskā zaudējumu reģistra darbības uzsākšanu.

"Pirmā Zaudējumu reģistra padomes sēde notiks decembrī Hāgā," sacīja premjers.

  Uz Latvijas-Baltkrievijas robežas izbūvēti vairāk nekā 100 kilometri žoga 22:44

Uz Latvijas-Baltkrievijas robežas līdz šī gada 4.decembrim izbūvēti 103 kilometri patstāvīgā žoga jeb 92% no šogad paredzētajiem 112 kilometriem, kā arī noslēgumam tuvojas pēdējie projektēšanas darbi posmiem gar publiskajiem ūdeņiem, informē AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Viņš norāda, ka pagaidām laika apstākļi ir pietiekami labvēlīgi, lai neradītu būtiskas novirzes no plāna. "Tādēļ esam pārliecināti, ka līdz gadu mijai žogs Latvijas-Baltkrievijas robežjoslas sausajās zonās tiks izbūvēts. Šim gadam ir atlikuši vien deviņi kilometri. Savukārt lielais mērķis nākamajam gadam ir infrastruktūras labiekārtošana gar izbūvēto žogu," skaidro Griškevičs.

  ASV un Zviedrija paraksta vienošanos par sadarbību aizsardzības jomā 22:27

ASV un Zviedrija otrdien parakstījušas vienošanos par sadarbību aizsardzības jomā, ar ko tiks stiprinātas abu valstu militārās saites.

Vienošanos parakstīja ASV un Zviedrijas aizsardzības ministri Loids Ostins un Pols Junsons, pavēstīja Pentagons.

Vienošanās paredz nodrošināt ASV piekļuvi visām militārajām bāzēm Zviedrijā.

  Pentagona spīkers komentē cik daudz līdzekļu atlicis Ukrainas palīdzībai 22:08

Pentagonam joprojām ir atlikuši aptuveni 6 miljardi dolāru militārai palīdzībai Ukrainai, sacīja ASV Aizsardzības departamenta pārstāvis Patriks Raiders.

Bez papildu finansējuma Pentagons drīz sasniegs punktu, kurā tas nespēs uzturēt pašreizējo piegāžu līmeni, paziņojis militārais pārstāvis.

 

 

  Zelenskis paraksta likumu par nodokļu auditu atsākšanu uzņēmumiem 21:59

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis parakstījis likumu, kas atsāk nodokļu pārbaudes uzņēmumiem, 6. decembrī paziņoja Ukrainas parlamenta tiešsaistes portāls.

 

  Krievijas oligarha Romāna Abramoviča bērniem ir Lietuvas pilsonība 21:35

Arkādija un Annas Abramoviču Lietuvas pases izmantotas, lai veiktu operācijas, kas tiek vērtētas kā mēģinājums apiet oligarham noteiktās starptautiskās sankcijas. Tieši viņu bērniem oligarhs nodevis savus īpašumus, baidoties no to iesaldēšanas.

Tagad Lietuva var aktualizēt jautājumu par pilsonības atņemšanu Abramoviča bērniem, ko viņi saņēma ar repatriācijas tiesībām.

 

  Polijas un Ukrainas robežas bloķēšana novedusi pie 2950 kravas automašīnu rindas 21:10

Vienlaikus ar Krievijas īstenoto Ukrainas ostu jūras blokādi šīs darbības ietekmē Ukrainas tirdzniecību un humānās palīdzības kustību.

 

  Krievijas un AAE tirdzniecības apgrozījums pērn palielinājies par 67,6% 20:54

Šogad potenciāls esot vēl lielāks, saka Vladimirs Putins.

Liela daļa no tā izriet no sankciju apiešanas, kā arī no tā, ka daudzi krievi atstāj savu valsti, lai dzīvotu Apvienotajos Arābu Emirātos pēc tam, kad Krievija uzsāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā.

 

  Krievijas karavīrs, kurš šāva uz civiliedzīvotājiem, aizmuguriski notiesāts uz 15 gadiem 20:23

Krievijas karavīram, kurš jūnijā šāva uz Ukrainas civiliedzīvotājiem, aizmuguriski piespriests 15 gadu cietumsods, 6.decembrī paziņoja Ukrainas Ģenerālprokuratūra.

Saskaņā ar prokuroru teikto, karavīrs, vecākais leitnants un Maskavas iedzīvotājs, bija daļa no Krievijas karavīru grupas, kas apšaudīja civilo automašīnu.

2022. gada 23. jūnijā netālu no Veļika Komišuvaha ciema, Izjumas rajonā, Krievijas teroristi atklāja uguni uz automašīnu ar civiliedzīvotājiem. Pāris devās uz Bahmutu, lai evakuētu savus vecos, slimos vecākus.

Pēc apšaudes sieviete mēģināja glābt savu vīru, tomēr ienaidnieks turpināja šaut. Toreiz Ukrainas militārpersonas veica izlūkošanu no gaisa un fiksēja automašīnas apšaudi.

"Ieraugot dronu, sieviete nesaprata, ko darīt, bet sekoja tam, jo ​​tikai tā varēja glābt savu un vīra dzīvību. Drons viņu aizveda uz Ukrainas militārpersonu atrašanās vietu," raksta preses dienests.

Pasažieri, kuri piegāja pie sašautās automašīnas, domāja, ka vīrietis ir gājis bojā, un iemeta ķermeni tranšejā. Civiliedzīvotājs bezsamaņā nogulēja vairāk nekā 30 stundas, pēc tam viņš patstāvīgi sasniedza ukraiņu karavīru bāzi.

Telefonsarunu pārtveršanas laikā noskaidrots, ka terorists savai sievai lielījies, ka nogalinājis kādu vīrieti.

 

  Krievu iznīcinātāji pavada Putina lidmašīnu uz AAE 20:07

Krievijas Aizsardzības ministrija publicējusi video, kurā redzams, kā iznīcinātāji "Su-35" pavada Putina lidmašīnu un Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kur tā nosēdās Abū Dabī lidostā.

 

  Krievi visvairāk vēlas pajautāt Putinam, kad karš beigsies 19:52

Ja varētu uzdot prezidentam Vladimiram Putinam kādu jautājumu, 21% Krievijas iedzīvotāju viņam jautātu -  kad beigsies iebrukums Ukrainā? Par to liecina "Levadas centra" veiktā aptauja 5. decembrī.

 

  Krievu propagandisti paziņo, ka karš "ar Ameriku" norisinās jau kopš 1945. gada 19:29

Vēl viņi norāda, ka Lisabona ir Krievijas pilsēta.

 

  Krievijas jaunatne nealkst pēc tradicionālajām vērtībām 19:13

Jaunā aptaujā gandrīz 90% gados jaunu Krievijas iedzīvotāji nav nosaukuši kā svarīgus elementus valsts nākotnei “nacionālās tradīcijas un vērtības” un PSRS līdzīga “superlielvalsts statusa” atgūšanu. Pirmo tēzi atbalsta 11,2% vecumā no 14 līdz 35 gadiem, otro – 13,3%, liecina aptauja, ko veicis Krievijas Zinātņu akadēmijas Federālais zinātniski pētnieciskais socioloģijas centrs un Augstākā ekonomikas skola. Vairāk lasi šeit.

  Ukraiņu nacgvarde iznīcina Krievijas jaunāko pretgaisa aizsardzības sistēmu "Vitjaz" 18:55

Ukraiņu nacgvardes karavīri iznīcināja jaunāko Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmu "Vitjaz". Tā ir paredzēta aizsardzībai pret lidmašīnām, ballistiskajām raķetēm un droniem. Vairāk lasi šeit.

 

  Sprādzieni Doneckā, vienā no rajoniem gaisā ceļas biezi dūmi 18:39

Trešdien, 6. decembrī, okupētajā Doneckā notika sprādzieni. Vienā no pilsētas rajoniem gaisā ceļas stipri dūmi.

Pēc pulksten 15:00 Doneckā notika sprādzieni. Tos dzirdēja pilsētas Budenovska un Leņina rajonos.

Pēc tam iedzīvotāji Budennovsks rajonā pamanīja melnus dūmus. Tas ir redzams no dažādiem pilsētas punktiem.

Ugunsgrēka cēlonis un vieta, kur tieši tas izcēlies, joprojām nav zināms. Bet, pamatojoties uz tiešsaistē publicētajiem kadriem, var secināt, ka tas ir liela mēroga ugunsgrēks.

 

  Putina lidmašīnu uz AAE pavadījuši četri iznīcinātāji 18:12

Putina lidmašīnu, kas ieradās Apvienotajos Arābu Emirātos, pavadīja četri iznīcinātāji "Su-35S", kuros bija dažādu klašu ieroči, tos vadīja pirmās klases piloti. Kauujas lidmašīnu pārlidojumam tika saņemtas speciālas atļaujas no vairākām valstīm, ziņo Peskovs.

"Krievija ir pateicīga šīm valstīm par sadarbību," sacīja Peskovs.

 

  Luhanskas centrā uzspridzināts kolaborants 17:49

Automašīnas sprādziena rezultātā ievainots "LTR Tautas padomes deputāts" Oļegs Popovs.

 

  Ukraiņu snaiperis no rekordliela attāluma trāpa okupantu virsniekam 17:22

Ukrainas drošības dienesta snaipera sekmīgais šāviens sasniedzis pasaules rekordu. Viņš likvidēja krievu militārpersonu no 3800 metru attāluma.

"Es domāju, ka tagad krievi zinās, uz ko ir spējīgi ukraiņi. Lai viņi sēž mājās un baidās," sacīja 58 gadus vecais bijušais uzņēmējs Vjačeslavs Kovaļskis, kurš kļuva par snaiperi. Vairāk lasi šeit.

 


Karš Ukrainā sākās, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ceturtdien, 24. februārī, negaidīti sakot runu Krievijas televīzijā, paziņojot par "militāru operāciju" Ukrainā un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika). 

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses. Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu un ka atbildība par asinsizliešanu gulstas uz Ukrainas '"režīmu".

Putins brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie "sekām, kādas tās nekad nav redzējušas".

Citi šobrīd lasa

Sāras un Veina neparastais mīlasstāsts: "Nolēmām, ka pirmais skūpsts mums būs tikai kāzu dienā"
Tas tik ir dzīves kūlenis! Līgavainim no 60 miljonu vērtajām gadsimta kāzām nu draud 25 gadi cietumā
FOTO: "#6spēlētājs" atklāšanas burziņa modes skatē cilvēkus priecē raiba kompānija - Danilāns, Biedriņš un Aminata
Skatīt visus komentārus