SIA "Rīgas meži" Gaujas mežniecības mežzinis Andris Upenieks (no kreisās), Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis un Rīgas 45. vidusskolas Jaunsargu vienība piedalās pasākumā "Rīgas mežu" Gaujas mežniecībā Jūdažu ciemā, kur izvēlās divas galvenās Rīgas Ziemassvētku egles, kas rotās Doma laukumu un Rātslaukumu. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Rīgas mērs ar jaunsargiem izraudzījis egles, kas rotās Doma laukumu un Rātslaukumu

Runā Rīga
2023. gada 20. novembrī 19:35 2023. gada 20. novembrī 19:35
  Jauns.lv/LETA
Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV) pirmdien kopā ar jaunsargiem un pašvaldības uzņēmuma "Rīgas meži" pārstāvjiem izraudzīja divas galvenās Rīgas Ziemassvētku egles, kas rotās Doma laukumu un Rātslaukumu. Izraudzītās egles ir aptuveni 30 gadus vecas, un to augstums ir ap 15 metriem.

Pirmo reizi Ziemassvētku egles tika izvēlētas "Rīgas mežu" Gaujas mežniecības teritorijā - pie Siguldas novada Jūdažiem.

Meklēt pilsētas svētku galvenās rotas Rīgas mēram šogad palīdzēja Rīgas 45.vidusskolas Jaunsargu vienība, kuras dalībnieki Lāčplēša dienā nodeva svinīgo solījumu, kā arī Gaujas mežsaimniecības mežziņi.

Kopumā šogad galvaspilsētu rotās vairāk nekā 50 Ziemassvētku egles, kas nākušas no “Rīgas mežiem”. Tās tiks uzstādītas gan Rīgas galvenajos laukumos, gan apkaimēs un pie izglītības iestādēm, informē pašvaldība.

"Rīgas mežu" Gaujas mežniecības platība ir ap 20 500 hektāru (ha), kas plešas abpus Vidzemes šosejas - ap Ādažiem, Carnikavu un Kalngali, kā arī ap Stopiņiem un Ulbroku, bet nelielas teritorijas ir Salaspils un Siguldas pusē. Galvenās koku sugas ir priede - ap 90%, bērzs - ap 6%, un egle - ap 5%.

Mežniecības teritorijā ir Eiropas nozīmes aizsargājama teritorija - dabas liegums "Garkalnes meži" 364 ha platībā. Tas ir slavens ar to, ka tajā ligzdo apmēram puse no Latvijas zaļo vārnu populācijas. Daļā mežniecības ir arī dabas parks "Piejūra" 528 ha platībā. Mežniecības teritorijā sastopamas arī tādas reto putnu sugas, kā, piemēram, ūpis un pupuķis.

"Rīgas meži" ir 2008.gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas rūpējas par 62 000 ha mežiem, 446 ha Rīgas parkiem un apstādījumiem, kā arī par 367 ha kultūras un atpūtas parku "Mežaparks" un par šo teritoriju ilgtspējīgu attīstību, bioloģisko daudzveidību un pieejamību sabiedrībai.

Citi šobrīd lasa

Kāpēc par apkuri maksājam vairāk, ja dabasgāzes cena krītas un tarifi pastāvīgi samazinās? 3
Bejonsa atzinusies, ka visu mūžu cieš no slimības, kas iznīcina viņas matus 1
Negaidīts un jauns izskats - kā pēc šķiršanās mainījusies Lelde Ceriņa
Pievienot komentāru