Pablo Pikaso glezna "Sieviete ar pulksteni". (Foto: AFP/Scanpix)

Pikaso glezna ar mākslinieka mūzu izsolīta par 139,3 miljoniem ASV dolāru

Kultūra
9. novembrī 09:52 2023. gada 9. novembrī 09:52
  Jauns.lv/LETA
Spāņu mākslinieka Pablo Pikaso glezna "Sieviete ar pulksteni" trešdien izsoļu nama "Sotheby's" rīkotajā vairāksolīšanā Ņujorkā pārdota par 139,3 miljoniem ASV dolāru (130,5 miljoniem eiro), kas ir otra lielākā summa, kas jebkad samaksāta par Pikaso darbu.

1932.gadā tapusī glezna ataino vienu no Pikaso kompanjonēm un mūzām franču mākslinieci Marī Terēzi Valteri. Pirms izsoles glezna tika novērtēta uz 120 miljoniem dolāru.

Glezna ietilpa mākslas kolekcionāres Emīlijas Fišeres Landauas kolekcijā, kas pēc viņas nāves tiek izsolīta "Sotheby's".

Valtera tika uzskatīta par Pikaso zelta mūzu un attēlota vairākos mākslinieka darbos, tai skaitā gleznā, kas šodien tiks pārdota izsoļu namā "Christie's". Tās cena, domājams, sasniegs 25 līdz 32 miljonus dolāru.

Valtera satika Pikaso 1927.gadā Parīzē, kad mākslinieks vēl bija precējies ar krievu baleta dejotāju Olgu Hohlovu. Valtera tobrīd bija tikai 17 gadus veca.

Valtera attēlota arī gleznā "Femme assise pres d'une fenetre (Marie-Therese)", kas 2021.gadā "Christie's" tika izsolīta par 103,4 miljoniem dolāriem. Arī "Sotheby's" 2021.gadā izsolīja vienu Pikaso gleznu ar Valteri. Tā tika pārdota par 103 miljoniem dolāru.

Piecdesmit gadus pēc Pikaso nāves 1973.gadā viņš joprojām ir viens no ietekmīgākajiem mūsdienu pasaules māksliniekiem un bieži tiek dēvēts par dinamisku un radošu ģēniju.

Vēl portālā

8 pazīmes, ka esat psiholoģiski spēcīgs cilvēks: ne visi par to zina
ASV Slimību kontroles centra direktore dalās viedoklī, vai pneimonijas Ķīnā ir izraisījis jauns vīruss
Vai balta ziema ir uz palikšanu? Un kādi būs Ziemassvētki? Dabas vērotāja prognoze decembrim daudziem liks vilties
Pievienot komentāru