Laukos viss labi. (Foto: LETA)

Beidzot ir atbilde, vai Latvijas lauki zem sniega nav sasaluši

Bizness un ekonomika
2023. gada 6. decembrī 18:14 2023. gada 6. decembrī 18:14
  Jauns.lv/LETA
Lielākajā daļā Latvijas lauki zem sniega nav sasaluši, pauduši lauksaimniecības eksperti.

Graudkopības kooperatīva "VAKS" valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons stāstīja, ka lauki varētu "būt vaļā" visā Latvijas teritorijā, bet patlaban lauksaimniekiem lielu bažu nav. Uztraukties varēšot gadījumā, ja sniegs nenokusīs visu ziemu. Tad, pavasarī, kad augi sāks dzīvot un elpot, zem sniega kārtas tie izsutīs un varētu veidoties sniega puve.

Arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis norādīja, ka patreizējā situācija uz laukiem nav labvēlīga, bet atzīmēja, ka ir tikai ziemas sākums.

Lai gan lauki apsala daļēji, sals pirms sniega uzkrišanas nebija pietiekami liels un zemes iekšējā temperatūra "atrāva laukus vaļā", stāstīja Balodis.

Vienlaikus viņš norādīja, ka brīdī, kad sniegs uzkrita, temperatūras pietiekamu laiku bija zemas, tāpēc augi jau bija sagatavojušies ziemas periodam.

Tāpat viņš stāstīja, ka, lai gan agronomi uztraucas par ceļmalām, kur sniega sega var būt biezāka, uz paša lauka sniega daudz nav. Patlaban lauksaimnieki cer, ka vietās, kur zeme nav sasalusi, sniegs tuvāko nedēļu laikā pie siltākām temperatūrām nokusīs un zemei būs iespēja sasalt.

Balodis uzsvēra, ka, ilgstoši atrodoties zem sniega, augi strauji novājinās un pavasarī tie var būt jūtīgāki, piemēram, pret kailsalu. Pat ja ziemā ir 20 grādu sals, zem 15 centimetru sniega kārtas lauki salu nejutīs.

Citi šobrīd lasa

Reāls stāsts. Māmiņa baro ar krūti 4 gadus veco dēlu: "Jā, cilvēkus tas satrauc, bet es turpināšu" 1
Bijušie Latvijas prezidenti tikušies ar “pastarīti”
Navaļnija līdzgaitnieki atklāj jaunas detaļas par Krievijas opozicionāra nāvi
Pievienot komentāru